Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Zdravotní ID je váš zdravotní profil v iPhonu, který umožňuje zobrazit informace o vás a vašem zdravotním stavu dalším osobám, typicky záchranářům. Důvodů, proč si Zdravotní ID vyplnit, je ale více.

Pokud je telefon zamknutý, je často obtížné zjistit, komu patří. iPhone ale i z uzamčené obrazovky umožňuje přejít do tzv. krizové situace, kde se vždy nabízí možnost zavolat na tísňové linky, jako je například linka 112. Kromě toho je zde i přístupné Zdravotní ID, pokud jej máte vyplněné a jeho viditelnost zapnutou.

Díky tomu jsou záchranné složky rychle schopni zjistit nejen kdo jste, ale také jaké máte nemoci, alergie, jaké berete léky nebo jakou máte krevní skupinu. A navíc si můžete vyplnit i nouzové kontakty, na které je možné ihned zavolat.

Tato funkce ale najde uplatnění i pokud telefon ztratíte a dostane se do rukou někomu slušnému, kdo vám chce dát vědět, a telefon vrátit. Právě nouzové kontakty umožní nálezci vašeho telefonu rychle kontaktovat někoho z vašich blízkých. Navíc díky jménu a fotce je takový člověk schopen vás dohledat i například na sociálních sítích.

Zdravotní ID si nastavíte v aplikaci Zdraví, kde stačí kliknout na svůj profil vpravo nahoře. Hned druhá možnost je právě Zdravotní ID, které doporučuji co nejlépe vyplnit, nastavit nouzové kontakty a současně povolit možnost Zobrazit při uzamčení.

Online kurz Ovládněte iPhone jako teenager

Připravil jsem online kurz Ovládněte iPhone jako teenager, který je dostupný na portálu Seduo.
Chci se podívat

Individuální konzultace

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple.
Více informací

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace