Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

iCloud a bezpečnost

Kolik stojí iCloud a vyplatí se ho používat?

Kdybych chtěl hned odpovědět, řeknu málo a ano. Ale pojďme si to v tomto článku projít postupně.

Proč používat iCloud

iCloud je pevně propojený s vaším iPhonem a dokáže automaticky ukládat vaše data. Ať už jsou to fotky, soubory, kontakty, poznámky, záložky v prohlížeči nebo dokonce uložená hesla.

Celé to pak má několik důvodů. Jednak máte data automaticky zálohovaná, tudíž pokud se zařízení ztratí nebo rozbije, přicházíte pouze o hardware jako takový. Druhým benefitem je synchronizace těchto dat na ostatní zařízení, která vlastníte. V neposlední řadě pak u některých aplikací iCloud dokáže optimalizovat úložiště. I pokud máte nižší kapacitu iPhonu, stále tam mohou být dostupné desítky tisíc fotografií.

Je iCloud bezpečný?

To by mohla být filozofická otázka. Stejně jako co je dnes bezpečné? Budou fotky více v bezpečí jen ve vašem telefonu nebo počítači, který se může rozbít, může vám ho někdo ukrást, nebo cokoli jiného, případně stojí za to je automaticky uložit na vzdálené úložiště, které je vůči těmto vlivům více či méně imunní?

Apple šifruje všechna data při přenosu na iCloud i při jeho uložení k sobě na servery. Sám je ale vlastníkem všech bezpečnostních klíčů, tzn. teoreticky by se k datům opravdu dostat mohl, kdyby chtěl. Vy si ale v nastavení iCloudu můžete zapnout Pokročilou ochranu dat a celou zodpovědnost převzít na sebe.

A kolik tedy stojí?

Opravdu pár korun. Základní 5 GB kapacita je bezplatná, ale rychle přestane dostačovat, pokud se rozhodnete iCloud využít pro fotky nebo soubory. K dispozici jsou pak další tarify:

  • 50 GB za 25 Kč měsíčně
  • 200 GB za 79 Kč měsíčně (to je stále méně než káva s mlékem v kavárnách a naprosté většině uživatelů tato kapacita bohatě dostačuje)
  • 2 TB je k dispozici za 249 Kč / měsíc
  • Pro ty nejnáročnější jsou k dispozici i tarify s kapacitou 6 a 12 TB za 749 Kč, respektive 1 490 Kč / měsíc

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Užitečné nástroje

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Jak vypnout funkci Najít

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace