Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Obecné

Jak rychle na iPhonu změnit tapetu

V posledních verzích iOS došlo k několika změnám nejen pro volbu vlastní tapety, ale i pro celkové přizpůsobení uzamčené obrazovky včetně možnosti měnit barvy, písmo nebo přidávat widgety.

Tapetu můžete přizpůsobit v Nastavení, kde najdete položku Tapeta. Rychlejší cestou ale je jednoduše přidržet déle prst přímo na uzamčené obrazovce.

Rázem se ocitnete ve výběru již existujících tapet a můžete si přidávat libovolné další. Na výběr jsou jak předpřipravené varianty, tak vaše fotografie. Stejně tak lze pracovat například s živými fotkami nebo třeba emoji, astronomií a počasím. U portrétních fotografií navíc můžete využít efektu hloubky a pracovat s barvami nebo s pozicí objektu, který následně může elegantně překrývat aktuální čas.

Bez ohledu na to, jaká varianta se vám bude zamlouvat nejvíce, můžete si v rámci přizpůsobení měnit písmo a barvy aktuálního času a stejně tak přidávat tzv. widgety nad a pod aktuální čas, díky kterým si můžete rovnou zobrazit rychlé informace a akce z podporovaných aplikací jako je počasí, kalendář, aktivita, akcie atp. Výjimkou nejsou aplikace třetích stran.

👍

Užitečný tip

Tapeta a styl uzamčené obrazovky se může také měnit v závislosti na zvoleném režimu soustředění. V Nastavení najdete položku Soustředění, kde si u jednotlivých režimů můžete zvolit jaká tapeta se má použít. Díky tomu můžete měnit nejen vzhled, ale i widgety podle aktuální situace. Například když řídíte nebo je aktivní režim spánek.

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Jak vypnout nebo zapnout tichý režim

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Jak vypnout trvale zapnutý displej

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace