Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Obecné

Jak na iPhonu vypnout nebo zapnout tichý režim

Více jak dekádu měl každý model iPhonu přepínač na boční straně pro zapnutí nebo vypnutí tichého režimu. To u některých řad stále platí, od iPhone 15 Pro ale přibylo také tlačítko akce.

Tichý režim pomocí klasického přepínače

Na levém boku většiny modelů naleznete přepínač, kterým snadno zapnete a nebo naopak vypnete tichý režim. Nic víc není potřeba řešit.

Tlačítko akce na nejnovějších modelech

iPhone 15 Pro přinesl nové tlačítko akce. Přepínač na boční straně tak nahradilo klasické tlačítko, které po stisknutí kromě tichého režimu umožňuje aktivovat řadu dalších funkcí jako je režim soustředění, fotoaparát, svítilnu, diktafon atp. nebo dokonce spouštět zvolené zkratky.

Chování akčního tlačítka můžete změnit v Nastavení telefonu, kde najdete položku Tlačítko Akce. Tichý režim pak na těchto modelech naleznete také v ovládacím centru, kdy stačí přejet prstem od horního pravého okraje displeje směrem dolů.

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Jak nastavit vlastní vyzvánění

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Jak rychle změnit tapetu

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace