Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Obecné

Jak na iPhonu vypnout a přizpůsobit trvale zapnutý displej

Modely iPhonu 14 Pro, 14 Pro Max, 15 Pro a 15 Pro Max nabízí automaticky možnost trvale zapnutého displeje. Co když ale není zrovna tato funkce žádoucí? Pojďme se podívat na několik způsobů, jak ji ovlivnit a přizpůsobit.

Režim nízké spotřeby

Jakmile na iPhonu aktivujete režim nízké spotřeby, tak pro prodloužení výdrže baterie dojde k automatické deaktivaci této funkce. 

Úplné vypnutí trvale zapnutého displeje

Pokud jste si na trvale zapnutý displej nezvykli a z nějakého důvodu byste rádi tuto funkci vypnuli trvale, tak můžete v Nastavení v části Zobrazení a jas, kde již najdete položku Trvale zapnutý displej. Zde je pak možné tuto funkci úplně vypnout.

Kromě toho je také možné upravit nastavení, zda chcete v tomto režimu zobrazovat tapetu a oznámení.

Filtr v režimech soustředění

Mým doporučením ale je správně nastavit režimy soustředění. Ty najdete v Nastavení v částí Soustředění.

Například předpřipravený režim Spánek má trvale zapnutý displej automaticky vypnutý. Díky tomu vás pak nebude rušit v noci na nočním stolku.

Stejně tak si tuto možnost můžete nastavit i u dalších režimů a to pomocí volby Přidat filtr, kde již ve spodní části najdete zapnutí a vypnutí trvale zapnutého displeje. 

👍

Užitečný tip

Díky trvale zapnutému displeji máte vždy také náhled na tzv. živé aktivity. Pokud si tedy například spustíte minutku, objednáte taxi nebo jídlo přes nějakou rozvážkovou službu, tak podporované aplikace umožňují na uzamčené obrazovce zobrazovat aktuální stav. Díky trvale zapnutému displeji pak nemusíte telefon vůbec brát do ruky. 

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Jak rychle změnit tapetu

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Jak udělat screenshot

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace