Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Fotky, videa a hudba

Jak nahrát fotky z iPhonu do počítače PC s Windows

Potřebujete pracovat s fotkami v knihovně iPhonu i na počítači s Windows? Pojďme se podívat na tři nejjednodušší možnosti, jak toho docílit.

Připojení pomocí USB kabelu

iPhone můžete rovnou připojit k počítači pomocí USB kabelu bez ohledu na to, jestli máte starší kabel USB-A na Lightning, modernější USB-C na Lightning nebo nejnovější USB-C kabel.

V systému Windows se iPhone automaticky zobrazí jako fotoaparát a vy si můžete importovat fotografie na disk počítače. Ale pouze ty, které jsou v telefonu opravdu stažené. Pokud používáte iCloud a optimalizaci úložiště, není možné nahrát fotografie uložené pouze na iCloudu.

iCloud pro Windows

Pokud používáte Fotky na iCloudu, tak nejjednodušší možnost je stáhnout si aplikaci iCloud pro Windows do vašeho počítače. Po přihlášení pomocí Apple ID se stávající a nové fotografie budou automaticky stahovat do Průzkumníka Windows. Stejně tak budete mít k dispozici i iCloud Drive pro přenos souborů a další možnosti synchronizace.

Jiná cloudová služba

Pokud nechcete používat iCloud pro Windows, můžete si v telefonu fotografie uložit na libovolné jiné cloudové úložiště. Některé aplikace jako Google Fotky, Microsoft OneDrive, Dropbox atp. tuto možnost ve svých aplikacích automaticky nabízejí.

Pokud vám jde ale jen o přenos fotek do počítače, pak můžete v aplikaci Fotky na iPhonu označit požadované fotografie a pomocí nabídky Sdílení je Uložit do Souborů. Najdete je pak ve standardní složce služby, kterou používáte, a kterou máte i na Windows.

JPG vs. HEIC

Apple již nějakou dobu používá formát HEIC namísto původního JPG. Jedná se o moderní formát, který se vyznačuje vysokou kvalitou obrázků při malé velikosti souborů. Pokud by váš počítač s Windows nedokázal tyto obrázky otevřít, můžete si stáhnout oficiální rozšíření nebo použít aplikaci třetí strany.

Zdarma ↗

Rozšíření pro obrázky HEIF

Rozšíření pro obrázky HEIF umožňují čtení a zápis souborů, které používají formát HEIF (High Efficiency Image File), na zařízeních s Windows 10. Tyto soubory můžou mít příponu .heic nebo .heif.

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Jak nahrát obrazovku

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Jak nahrát a přehrát vlastní filmy a seriály

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace