Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Systém iOS

Jak nahrát obrazovku vašeho iPhonu

Jak jednoduše udělat screenshot, jsme si již řekli v předchozí části. Ale co když budete potřebovat obrazovku nahrát jako video? I to je na iPhonu možné.

1. Přidejte si záznam obrazovky do ovládacího centra

Prvně přejděte do Nastavení, kde najdete položku Ovládací centrum. Ze sekce Další ovládací prvky si přidejte Záznam obrazovky.

2. Spuštění záznamu a jeho volby

Následně si stačí zobrazit ovládací centrum přejetím prstem od horního pravého okraje displeje směrem dolů a vybrat přidaný Záznam obrazovky. Během pár vteřin začne nahrávání, které se po ukončení uloží do knihovny Fotografií.

Pokud na této ikoně přidržíte prst, máte také možnost si rovnou zvolit, kam chcete výsledný soubor uložit nebo v jaké aplikaci s ním pracovat a také si můžete zapnout nebo vypnout nahrávání zvuku z mikrofonu.

⚠️

Pozor!

Tato volba neslouží pro nahrávání hovorů. Jak je zmíněno v části Jak na iPhonu nahrávat telefonní hovory, není to úplně jednoduché. Jakmile byste při nahrávání obrazovky zahájili hovor, záznam se automaticky přeruší.

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Jak udělat screenshot

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Jak nahrát fotky do PC

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace