Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Fotky, videa a hudba

Jak nahrát a přehrát na iPhonu vlastní filmy a seriály

Pojďme si postupně představit několik způsobů, jak na iPhonu přehrávat filmy a seriály včetně titulků.

Stahování z internetu

V internetovém prohlížeči Safari můžete bez problémů stahovat soubory, v tom tedy překážka není. Stažené soubory následně najdete v aplikaci Soubory ve složce Stahování. Ta je automaticky umístěna na iCloud Drivu. Pokud byste tedy nechtěli velké soubory ukládat na iCloud, můžete si toto chování změnit v Nastavení > Safari > Stahování, kde si lze zvolit složku ve vašem iPhonu nebo na jiné cloudové službě.

Jak rychle nahrát soubory z počítače bez cloudu

V případě, že máte filmy a seriály v počítači a chtěli byste je nahrát do telefonu, nejrychlejší způsob bude propojit telefon a počítač pomocí USB kabelu. Na Macu se iPhone automaticky nabídne ve Finderu, na PC s Windows budete potřebovat aplikaci Apple Devices.

V nabídce synchronizace pak můžete soubory rovnou nahrát do aplikace Soubory, nebo klidně přímo do vámi zvoleného přehrávače médií.

Zdarma ↗

Aplikace Apple Devices pro Windows

Pokud používáte PC se systémem Windows, budete potřebovat aplikaci Apple Devices. Ta umožňuje synchronizaci souborů a současně také zálohu telefonu do počítače. Pokud používáte Mac, stačí iPhone připojit a automaticky se zobrazí ve Finderu. Není potřeba nic dalšího instalovat.

Přehrávač videí pro iPhone

iPhone zvládne v aplikaci Soubory nebo TV automaticky ukládat a přehrávat videa v podporovaných formátech. Pokud máte ale soubory v jiném formátu, například .mkv, .avi atp., které iPhone nepodporuje, budete potřebovat aplikaci třetí strany jako je například dobře známý přehrávač VLC, nebo placený Infuse, který vám navíc nabídne i precizní organizaci.

Zdarma ↗

VLC

VLC je dobře známý přehrávač ze světa počítačů a v App Store naleznete i jeho jednoduchou, ale spolehlivou verzi pro iPhone. Přehraje takřka cokoli a zvládne také titulky. Synchronizace je možná přes počítač, bezdrátově přes Wi-Fi nebo cloudové služby.

Zdarma ↗

Infuse

Infuse nabízí pohodlnější alternativu. Funguje zdarma, pro pokročilé funkce je ale nutné využít předplatné. Umožňuje automatickou kategorizaci obsahu a oproti VLC nabídne příjemné uživatelské rozhraní s podporou multimediálních služeb. Synchronizace je opět možná z počítače, bezdrátově nebo pomocí cloudu.

Streamovací platformy

Stále větší oblibě se těší streamovací platformy, které na iPhonu můžete samozřejmě také používat. Většina z nich navíc v aplikaci umožňuje stažení filmu nebo vybraných epizod seriálu do paměti telefonu, tedy do tzv. offline režimu. Aplikace těchto služeb si můžete stáhnout z obchodu App Store, ať už se jedná o Netflix, HBO Max, Disney+, SkyShowtime nebo české VOYO a dalších.

Apple TV+, obchod a půjčovna filmů

V aplikaci TV, která je součástí výchozí nabídky aplikací každého iPhonu, pak naleznete streamovací službu od Applu s názvem Apple TV+ a současně také obchod, kde si filmy můžete nejen zakoupit, ale také pohodlně zapůjčit na 24 hodin.

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Jak nahrát fotky do PC

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Kancelář, produktivita a finance

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace