Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Aplikace

Cestování

Mapy a navigace

Na iPhonu určitě dejte šanci i výchozím mapám v aplikaci Mapy. V Česku jsou čím dál tím lépe optimalizovány, jsou rychlé, umožňují stahovat si mapové podklady offline a navíc jsou propojeny s celým systémem iOS. Pokud ale hledáte alternativu, tyto aplikace patří mezi ty nejpoužívanější.

Mapy.cz

Česká stálice, která nezklame. Na rozdíl od Apple nebo Google Map najde i tu poslední ulici v České republice a nabízí turistické a další plánování včetně tras a tipů na výlety.

Získat ↗

Mapy Google

Pokud dáváte přednost službám Google získáte možnost navigace pro pěší, auto, veřejnou dopravu nebo taxi, ale také oblíbenou funkci Street View.

Získat ↗

Sygic

Klasická offline navigace do auta. Nabízí jednoduché a přehledné rozhraní a ovládání. Nepotřebuje internet a tak se s ní neztratíte ani v Jižní Americe. Platba formou předplatného v aplikaci.

Získat ↗

Waze

Pokud rádi poznáváte nové zkratky a jednosměrky abyste se vyhnuli koloně, pak je Waze pro vás ideální. Komunitní navigace s hlášením kolon, hlídek nebo nebezpečí.

Získat ↗

A Better Routeplanner (ABRP)

Vlastníte elektroauto? Pak by se vám mohla hodit tato alternativní navigace, která umožňuje skvěle plánovat cesty včetně nabíjení.

Získat ↗

Ubytování

HotelTonight

Chcete ušetřit a nebo bydlet v luxusu za běžnou cenu? V porovnání se stálicemi jako je Booking.com nebo Airbnb je tu HotelTonight pro ty dobrodružnější a nabízí last minute nabídky ubytování.

Získat ↗

Gastronomie

Gastromapa Lukáše Hejlíka

Česká aplikace s tipy na podniky od Lukáše Hejlíka. Pokud se chcete dobře najíst a napít i v těch nejzapadlejších koutech v České republice, tato aplikace by vám neměla v telefonu chybět.

Získat ↗

European Coffee Trip

Nutnost pro všechny milovníky dobré kávy. Databáze podniků po celé Evropě z dílny českých tvůrců. Funguje samozřejmě nejen na dovolených v zahraničí, ale i v Česku.

Získat ↗

Další užitečné aplikace pro cestování

Jízdní řády Seznam.cz

Se spolehlivostí jako mají Mapy od Seznamu vás tato aplikace navede kamkoli po celé ČR. Zvládá MHD, vlaky nebo autobusy. Najde místa i bez znalosti adresy a v metru vám prozradí do jakého vagonu nastoupit.

Získat ↗

PID Lítačka

Cestujete pravidelně nebo příležitostně po Praze a Středočeském kraji? Oficiální PID Lítačka vám umožní si kupovat krátkodobé jízdenky, dlouhodobé kupony a také rychle zaplatit parkování nebo používat hybridní vyhledávání kombinující zvolené způsoby přepravy.

Získat ↗

Tramoji

Pomocník při cestách MHD po Praze. Mapa, aktuální odjezdy, zpoždění a to včetně informace, za jak dlouho daný spoj odjíždí ze zastávky.

Získat ↗

citymove

Česká aplikace, která po Praze kombinuje různé druhy přepravy. Snadno si díky ní také koupíte jízdenku nebo zaplatíte parkování.

Získat ↗

Parkopedia Parking

Databáze parkovacích míst po celém světě včetně ceníků a nebo informací o dostupnosti míst například v garážích.

Získat ↗

PlugShare

Nepostradatelná aplikace pro majitelé vozů, které potřebují nabíjet ze zásuvky. Databáze dobíjecích stanic po celém světě včetně informací, fotek a hodnocení.

Získat ↗

CAR4WAY carsharing

Pohodlný carsharing, který působí v Praze a v Brně. V nabídce najdete tisíce zánovních aut značek Škoda, VW, Audi atp. Veškerý proces probíhá přímo v aplikaci.

Získat ↗

Airalo: datové balíčky na eSIM

Chystáte se do zemí mimo EU a potřebujete dostatek mobilních dat? Aplikace Airalo nabízí možnost zakoupení eSIM karet po celém světě s datovými balíčky. Okamžitá aktivace a jednoduchá instalace.

Získat ↗

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Předchozí

Kancelář, produktivita a finance

Pomohl vám tento článek? Můžete mě jako poděkování pozvat na kávu ☕️

Další

Multimédia

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace