Jak na iPhone

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Začínáme s iMovie

Import médií

Do iMovie můžete importovat média z aplikace Fotky, přímo z kamery nebo z libovolné složky. Nicméně v každém případě se obrázky, fotky nebo zvukové stopy importují do knihovny iMovie, což znamená, že dochází k duplicitám souborů.

Knihovna iMovie

Při prvním spuštění aplikace iMovie se vytvoří ve složce Filmy soubor Knihovna iMovie, která obsahuje všechna média.

Knihovny, události a média můžete spravovat na záložce Média v horní části okna ihned po spuštění aplikace iMovie.

????

Užitečný tip

Pokud nemáte na Macu dostatek volného místa na disku, knihovnu iMovie můžete umístit také na externí disk.

Události pro lepší organizaci

Pro organizaci médií v knihovně se používají události. Podobně jako složky, události slouží pro snadnou organizaci aby se vám například dovolená nemíchala s oslavou narozenin.

Novou událost snadno vytvoříte pomocí pravého tlačítka myši nebo klávesovou zkratkou Option (Alt) + N v bočním panelu pod sekcí Knihovna iMovie.

Import z aplikace Fotky

První položka Fotografie vám zobrazí média z aplikace Fotky. Ty, které chcete použít, stačí přetáhnout kurzorem myši do události nebo rovnou na časovou osu.

Import z externích zařízení nebo ze složky

Pokud chcete importovat soubory mimo aplikaci Fotky, stačí vybrat prázdnou událost a kliknout na tlačítko Importovat médium.

Stejně tak můžete kliknout na událost pravým tlačítkem nebo použít klávesovou zkratku Shift + Cmd + I.

Ze zobrazeného prohlížeče už snadno vyberete soubory k importu z připojené kamery nebo z disku počítače. Média můžete nahrávat samozřejmě také z externích úložišť.

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů Apple. Již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Kladu důraz na individuální přístup a mluvím vaší řečí.

Jak na iPhone

Online kurz
Konzultace